Sdružení Calla
  Dnes je 25. září 2022  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 8. února 2013

Ekoporadna Cally patří na jihu Čech k nejvyhledávanějším

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Celkem 307 dotazů zodpověděla v uplynulém roce ekologická poradna Cally, která v Českých Budějovicích funguje již devátým rokem. Tématicky se zaměřuje především na oblasti ochrany přírody a trvale udržitelné energetiky.

     Ochrany přírody (včetně ekologické obnovy po těžbě) se vloni týkalo 133 dotazů, energetických témat 112 dotazů. Dalších 42 dotazů pak bylo z oblasti využití práva pro ochranu životního prostředí a účast veřejnosti na rozhodování. Ostatní témata, např. zemědělství, odpadové hospodářství nebo ochrana ovzduší, se objevovala vzhledem ke specializaci poradny spíše okrajově. Nejvíce se na poradnu obraceli s dotazy či problémy běžní občané – vznesli jich celkem 158. Radili jsme ovšem i jiným nevládním organizacím, soukromým firmám, úředníkům, studentům nebo školám.    

     „Calla je jediná ekoporadna v ČR, která poskytuje specializované poradenství v oblasti ekologické obnovy území narušených těžbou nerostných surovin. I proto se na nás obracejí také zástupci těžebních a rekultivačních firem a další zájemci o tento obor,“ říká Jiří Řehounek, který má v poradně na starosti kromě zmíněného oboru také ochranu přírody.

     „Ekologické poradenství je zavedenou a vyhledávanou veřejnou službou, kterou v České republice oceňují každoročně tisíce spokojených klientů. Přesto poradny dlouhodobě bojují s nedostatkem finančních prostředků. Za ministra Chalupy dokonce stát přestal ekoporadny podporovat zcela, takže reálně hrozí, že veřejnost o tuto službu přijde,“ dodává energetický poradce Edvard Sequens.

     Více informací o ekoporadně Cally naleznou zájemci na webové stránce http://www.calla.cz/index.php?path=poradna. Dotazy lze pokládat prostřednictvím webového formuláře, telefonu, e-mailu nebo osobně v poradenských hodinách pro veřejnost.

 

Kontakty:

RNDr. Jiří Řehounek - 605 066 898, rehounekj(zavinac)seznam.cz
Ing. Edvard Sequens - 602 282 399, edvard.sequens(zavinac)calla.cz


 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz