Dnes je 21.10.2017  Hlavní stránka - Calla | Energetika | Ochrana přírody | Doprava | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE 

Víte, že ...
Úprava stěn pro břehule prospívá také jiným druhům živočichů. Týká se to např. některých blanokřídlých, kteří si do kolmých stěn nebo na obnažených plochách vyhrabávají malé nory. Další zajímavosti »

Facebook Profil Cally na Facebooku
button enviroskop.cz

Břehulí adopce jako originální dárek!

Také v letošním roce můžete své blízké potěšit netradičním vánočním dárkem - udělejte z nich adoptivní rodiče ohrožených břehulí. Všichni dárci v našem projektu "Adoptujte břehuli!" dostanou certifikát se svým jménem. Pokud však chcete symbolickou adopci někomu věnovat (nejen k vánocům, ale i při jiné příležitosti), napíšeme na certifikát jméno podle vašeho přání.

Před letošní sezónou jsme s pomocí peněz darovaných v projektu "Adoptujte břehuli!" a podpoře Fondu NNO a ministerstva životního prostředí obnovili hnízdní stěnu v naší erbovní pískovně Lžín na Soběslavsku. Celkem jsme zde v letošním roce napočítali 150 hnízdních nor břehulí. Letošní sezóna přála ještě více samotářským včelám, jejichž norami byla stěna doslova posetá (odhadem přes 10 000 nor). Byly mezi nimi i ohrožené druhy, např. hned pět druhů ploskočelek (z toho tři ohrožené) nebo pískorypka Andrena barbilabris. Opravdovým překvapením byl pak nález kutilky lesknavé, protože se jedná o historicky první nález tohoto ohroženého druhu v Čechách.

Všem minulým, současným i budoucím dárcům velmi děkujeme. Bez jejich pomoci by na tom jihočeské břehule a samotářské včely byly mnohem hůře než dnes.

A pokud nám chcete dát volnější ruku v nakládání s Vašimi příspěvky a netrváte na adopcích břehulí, můžete adoptovat rovnou celé pískovny. V tom případě využijte variabilní symbol 222 (zatímco břehulí adopce mají v. s. 333).

Proč pomáhat břehulím?

Břehule můžete formou symbolických adopcí podpořit finančně (jednorázovým příspěvkem nebo trvalým příkazem). Kromě toho můžete ovšem pomoci i zapůjčením techniky pro úpravu hnízdních stěn nebo poskytnutím pozemků v přírodovědně cenných pískovnách.

Více informací o možnostech břehulích adopcí naleznete zde.

a

 

 © 2006 - 2017 Calla  Calla Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice  tel.: 384 971 934, fax: 384 971 939 calla(at)calla.cz
TOPlist