Sdružení Calla
  Dnes je 20. dubna 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


 

Společná tisková zpráva Společnosti Rosa a Sdružení Calla ze dne 30. 8. 2005

Harmonie, ekologie, ekonomika v bydlení v Českých Budějovicích

 

Od pondělí 5. září až do 29. září budou moci návštěvníci Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích shlédnout zajímavou výstavu pod názvem Harmonie, ekologie, ekonomika v bydlení. Výstavní panely zapůjčené od sdružení Ekodům představí ekologickou architekturu a urbanismus současnosti. Zájemcům poradí optimální uspořádání vnitřního a vnějšího prostředí domu a nabídnou možnosti z čeho stavět s co nejmenším negativním vlivem na životní prostředí. Dostatek prostoru je věnován běžně dostupným stavebním materiálům, jako je sláma a hlína, včetně praktických ukázek stavebních prvků. Na výstavě bude možné najít fundované informace o hospodaření s vodou a energií až po bydlení v domech, které mají spotřebu energie naprosto minimální. "Jak takový dům postavit, se ví už dlouho - a dokonce s použitím místních zdrojů, jako je právě sláma. Se stoupající cenou energie a dopravy se tyto šetrné technologie budou dostávat stále více ke slovu," řekl Pavel Hrubý ze společnosti Rosa.

K tématu výstavy zároveň bude úvodní přednáška Ing. Arch. Aleše Brotánka v pondělí 5. září od 15 do 17:30 hodin pod názvem "Ekodomy - lepší bydlení v teorii i praxi" v přednáškové místnosti JVK. Výstava je přístupná v otevírací době knihovny, tedy v pondělí až ve čtvrtek od 9 do 18 hodin a v pátek od 12 do 18 hodin. Výstava je jednou z prvních aktivit pořádaných v rámci projektu krajské sítě environmentálních center KRASEC. Za podpory Evropského sociálního fondu a Ministerstva životního prostředí ji připravily Sdružení Calla a Společnost Rosa. Pozvánka na přednášku zde ke stažení (pdf, 194 kB)

Edvard Sequens ze Sdružení Calla k výstavě sdělil: "Výstava od renomovaných architektů a projektantů nabízí alternativu k obvyklému chápání stavebnictví. Narušuje řadu předsudků, které jsme si ve okolo budov vytvořili. Stále více budeme muset hledět nejen na spotřebu energie v domě během roku, ale i na energetickou náročnost vlastní stavby a obnovitelnost použitých materiálů."

Další informace hledejte na www.ekodum.ecn.cz

 

Další informace:
Pavel Hrubý, Společnost Rosa
telefon: 387 432 030, email: hruby@rosa.ecn.cz
Edvard Sequens, Sdružení Calla
telefon: 602 282 399, email: edvard.sequens@ecn.cz

KRASEC - Krajská sít environmentálních center
Calla (České Budějovice), Český nadační fond pro vydru (Třeboň), Daphne (České Budějovice), Dřípatka (Prachatice), Ekologický právní servis (Tábor), Fakulta managementu VŠE (Jindřichův Hradec), INKANO (Písek), Jihočeský kraj, Rosa (České Budějovice), Šípek (Český Krumlov), Šmidingerova knihovna (Strakonice)

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz