Sdružení Calla
  Dnes je 17. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 9. 7. 2007

Projekt "Jihočeské přírodní zdroje pro budoucnost" odstartovalCalla uspěla se svým projektem "Jihočeské přírodní zdroje pro budoucnost" v 1. výzvě Blokového grantu pro nevládní neziskové organizace z Finančních mechanismů EHP/Norska, který administruje Nadace rozvoje občanské společnosti. Na realizaci projektu, který bude trvat do června 2008, sdružení získalo nadační podporu ve výši 48.200 euro z celkových nákladů 53.649 euro.

Projekt je zaměřen na osvětu a prosazování trvale udržitelného využívání přírodních zdrojů v energetice, těžbě surovin a odpadech se zaměřením na jižní Čechy. Prioritní cílovou skupinou je veřejnost, ale aktivity jsou zaměřeny také na občanská sdružení, státní správu, samosprávu a podnikatele. Bude aktualizován a na CD vydán Atlas obnovitelných zdrojů energie (www.zdrojeenergie.cz). Po rešerši zahraniční legislativy týkající se biologické obnovy těžbou narušených území, bude připraven návrh změn českých zákonů a s ním seznámena státní správa. Součástí environmentální osvěty budou přednášky, semináře, exkurze, informační list pro zemědělce a také veřejné tematické promítání během jihočeského Dne pro obnovitelné zdroje energie v roce 2008. Vznikne výstava zaměřená na lepší nakládání s odpady. Calla bude dále provozovat ekologické poradenství a to včetně specializovaného pro Jihočeskou krajskou síť environmentálních center KRASEC.

"Především díky takovéto zahraniční podpoře dokáže Calla pokrývat poptávku po ekologickém vzdělávání, osvětě a také poradenství. V roce 2006 jsme v poradně Cally vyřídili celkem 687 dotazů.", uvedl předseda sdružení Calla Edvard Sequens.

"Vzniká samostatný odpadový program Cally, v jehož rámci se zaměříme na snižování jejich množství a lepší recyklaci", doplnil projektový manažer Petr Drahoš.Další informace:
Edvard Sequens - problematika obnovitelných zdrojů energie
telefon: 602 282 399, email: edvard.sequens(zavinac)calla.cz
Hana Gabrielová - problematika zemědělských alternativa
telefon: 777 027 012, email: hana.gabrielova(zavinac)calla.cz
Klára Řehounková - problematika obnovy po těžbě surovin
telelefon: 387 311 381, e-mail:
klara.rehounkova(zavinac)calla.cz
Petr Drahoš - problematika odpadů
telefon: 387 311 381, e-mail:
petr.drahos(zavinac)calla.cz

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.
logo EEA
logo EEA
logo Nros

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz