Sdružení Calla
  Dnes je 20. dubna 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 22. 2. 2008

Putovní výstava "Kde končí naše odpady" se přemisťuje na MagistrátVýstava "Kde končí naše odpady?", kterou připravilo Sdružení Calla, se z Jihočeské vědecké knihovny stěhuje na Magistrát. V pondělí 25. února ji zde, v hale za podatelnou v 11:00 otevře paní náměstkyně Ivana Popelová. Expozice potrvá do 14. března, poté se přemístí na týden na Pedagogickou fakultu a dále do Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích (26.3. - 18.4.). Na Den Země už bude v Lišově a do konce června ještě navštíví gymnázia a střední školy v Kaplici a Písku.

Výstava na 10 panelech podává přehled o jednotlivých druzích zpracování odpadů (kompostování, skládkování, spalování), zaměřuje se na situaci v Českých Budějovicích, informuje o odpadových zařízeních v našem kraji a srovnává zdejší podmínky s celkovou situací v ČR. Hlubší zájemce odkazuje na zajímavé internetové zdroje a nabízí informační materiály Součástí výstavy je i ukázka vzorků recyklovaných plastů a výrobků z bioplastu.

Cílem výstavy je upozornit na současnou situaci v odpadovém hospodářství v Jihočeském kraji, poukázat na běžně přehlížené souvislosti, motivovat návštěvníky, aby se nad ní zamysleli a podnikli něco ve prospěch např. snižování skládkování biologicky rozložitelných odpadů a zapojili se tak do řešení situace tam, kde právě žijí. "Můžou třeba začít sami kompostovat nebo požadovat po starostech, aby v obcích zavedli tříděný sběr bioodpadů", říká Petr Drahoš, realizátor výstavy a dodává: "Z první instalace mám radost, ohlasy jsou příznivé, škoda jen, že si někdo s informačními letáky odnesl i návštěvní knihu...".

Další informace najdete na www.calla.cz/odpady, kde bude brzy výstava v elektronické verzi dostupná.

Plakát na výstavu zde ke stažení (jpg, 77 kB).

Další informace:
Calla - Petr Drahoš, tel.: 736 216 611, e-mail: petr.drahos(zavinac)calla.cz

Výstava vznikla jako aktivita projektu "Jihočeské přírodní zdroje pro budoucnost" který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanism EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz