Sdružení Calla
  Dnes je 13. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 3. března 2015

Přírodovědné vycházky s Callou v roce 2015

Už v březnu začíná letos cyklus přírodovědných vycházek s Callou. Za posledních sedm let si tyto výpravy do přírody získaly široký okruh příznivců, o čemž svědčí i loňská účast. Do přírody se s námi vydalo celkem 412 účastníků.

Tentokrát začínáme netradičně – večerní vycházkou. V pátek 13. března se totiž vydáme hlavně za budějovickými sovami, konkrétně kalousy ušatými, které se pokusíme přilákat s pomocí hlasových nahrávek. Vycházku spojenou s pozorováním, určováním, odchytem a kroužkováním ptáků povede ornitolog Petr Veselý z Přírodovědecké fakulty JU. Vycházka „Soví houkání ve Čtyřech Dvorech“ začíná v 17 hodin na zastávce českobudějovické MHD Vysokoškolské koleje.

V loňském roce uspořádala Calla devět přírodovědných vycházek (Kroužkování ptáků u rybníka Lusný, Výprava do Ortů I a II, Za jarní květenou do okolí Vidova, Za obojživelníky do Hradců, Za motýly na Vrbenské rybníky, Za netopýry na Vrbenské rybníky, Výprava k Tůním u Špačků, Krmítka v Branišovském lese). Nejvíce v loňském roce zaujali obojživelníci, na které se do Hradců u Vrábče přijelo podívat 75 milovníků přírody. Všechny vycházky se zaměřují na přírodu Českých Budějovic a jejich blízkého okolí.

„Rekordní zájem o přírodovědné vycházky nás samozřejmě těší, ale také zavazuje. I letos se proto pokusíme vybrat pro vycházky několik zajímavých míst či témat, abychom se neopakovali. Velký dík patří však zejména skvělým lektorům, kteří jsou nejen odborníky ve svých disciplínách, ale dovedou o nich srozumitelně mluvit s důchodci i předškoláky,“ říká Jiří Řehounek, který v Calle cyklus vycházek od počátku koordinuje.

Od loňska je zájemcům k dispozici také speciální webová stránka. Kromě pozvánek a informací o všech dosud proběhlých přírodovědných vycházkách obsahuje i rozsáhlou fotogalerii. Najdete ji na http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody&php=vychazky.php.

 

Kontakt:

RNDr. Jiří Řehounek (Calla) - 605 066 898, RehounekJ(zavinac)seznam.cz © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz