Sdružení Calla
  Dnes je 13. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 31. srpna 2015

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují v září

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které už od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají za netopýry do centra Českých Budějovic a také za rostlinami a hmyzem do nového parku 4 Dvory.

První zářijová vycházka „Netopýří safari v parku Na Sadech“ se uskuteční již v pátek 4. září. Vzhledem k tomu, že netopýři patří mezi živočichy s noční aktivitou, začíná vycházka až v 18 hodin, a to netradičně úvodním povídáním v galerii Měsíc ve dne v České ulici. Vycházku povede zoolog Radek Lučan, který mimo jiné připravuje ukázky odchytu netopýrů do sítí nebo jejich určování podle hlasu s pomocí tzv. bat detektoru.

„Všichni doufáme v pěkné počasí, aby bylo možné bez problémů uskutečnit i venkovní část vycházky. Pokud však netopýři kvůli chladnu nebo dešti létat nebudou, pokusíme se zajistit ukázku živých netopýrů v galerii,“ říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

V září proběhne ještě druhá přírodovědná vycházka s názvem „Za rostlinami a hmyzem do parku 4 Dvory“. V neděli 20. září v 9 hodin se zájemci o pozorování zajímavých rostlin a hmyzu sejdou na zastávce českobudějovické MHD Máj – Milady Horákové. Průvodci po novém parku 4 Dvory jim tentokrát budou botanik Petr Koutecký a entomolog Jiří Řehounek.

„Účastníci druhé zářijové vycházky se mohou těšit na poznávání organismů obývajících ruderální a mokřadní stanoviště. Chceme jim ukázat, že i taková místa si zaslouží naši pozornost a lze na nich pozorovat zajímavé druhy rostlin a živočichů,“ zve zájemce o přírodu Jiří Řehounek.

V letošním roce zatím proběhlo pět přírodovědných vycházek (Soví houkání ve Čtyřech Dvorech, Výprava do Eliášovy dědičné štoly I a II, K tůňkám a písečné duně do kampusu, Za roháči a tesaříky do Bavorovické aleje). Celkem jsme na letošních vycházkách přivítali už 256 účastníků.

 

Kontakt:

RNDr. Jiří Řehounek (Calla) - 605 066 898, RehounekJ(zavinac)seznam.cz

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz