Sdružení Calla
  Dnes je 20. dubna 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 24. srpna 2016

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které už od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají pozorovat netopýry na Vrbenské rybníky a kroužkovat ptáky do Šindlových Dvorů.

První zářijová vycházka „Netopýří safari na Vrbenských rybnících“ se uskuteční již v pátek 2. září. Vzhledem k tomu, že netopýři patří mezi živočichy s noční aktivitou, začíná vycházka až v 18:45 hodin na zastávce českobudějovické MHD U Hvízdala. Vycházku povede zoolog Radek Lučan, který působí na Přírodovědecké fakultě UK a také v České společnosti na ochranu netopýrů. V případě špatného počasí, ve kterém netopýři nelétají, se akce přesune do prostor centra Cassiopeia na sídlišti Vltava.

„Účastníci vycházky se mohou těšit nejen na povídání o netopýrech a jejich pozorování. Chystáme pro ně také ukázky odchytu netopýrů do sítí nebo jejich určování podle hlasu s pomocí tzv. bat detektoru,“ říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

Druhá zářijová vycházka s názvem „Kroužkování v Šindlových Dvorech“ proběhne v sobotu 24. září dopoledne. Zájemci o ornitologii se sejdou na zastávce českobudějovické MHD Litvínovice, Šindlovy Dvory, Náves. Hlavním průvodcem vycházky bude ornitolog Petr Veselý z Přírodovědecké fakulty JU.

V letošním roce zatím proběhly čtyři přírodovědné vycházky (Za botanikou a historií do centra Budějovic, Kroužkování v údolí Rudolfovského potoka, Výprava do pískovny Cep II a Výprava na Holubovské hadce a Dívčí Kámen), které se tématicky věnovaly geologii, botanice, entomologii, ornitologii a také historii. Celkem jsme na letošních vycházkách přivítali již téměř dvě stovky zájemců o přírodu.

„Od počátku jsme chtěli, aby naše vycházky byly pokud možno různorodé a zahrnovaly co největší šíři přírodovědných oborů. Proto bychom rádi v říjnu zařadili po čase opět mykologickou vycházku, o jejímž termínu budeme zájemce včas informovat,“ uzavírá Jiří Řehounek.

 

Kontakt: Jiří Řehounek, 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz