Sdružení Calla
  Dnes je 20. dubna 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 28. března 2018

Přírodovědné vycházky s Callou slaví deset let

Již podesáté vyrazí letos zájemci o přírodu s Callou do blízkého i vzdálenějšího okolí Českých Budějovic, aby poznávali zajímavé přírodní lokality, rostliny, živočichy, houby či geologické a historické zajímavosti.

V loňském roce uspořádala Calla vycházek celkem sedm a přivítala na nich 408 účastníků. Nejvíce, konkrétně 97, jich dorazilo na vycházku „Za ptáky a orchidejemi k Borskému rybníku“. Celkově pak od roku 2008 proběhlo přírodovědných vycházek 63 a zúčastnilo se jich 2560 zájemců o přírodu.

„Když jsme s přírodovědnými vycházkami začínali, nikdy by mě nenapadlo, že o ně bude takový zájem. Samozřejmě nás to těší, ale zároveň i zavazuje. I letos se proto pokusíme vybrat pro vycházky několik zajímavých míst či témat, abychom se neopakovali. Velký dík patří zejména skvělým lektorům, kteří jsou nejen odborníky ve svých disciplínách, ale dovedou o nich srozumitelně mluvit se seniory i předškoláky,“ říká Romana Panská z Cally.

Tentokrát začínáme poněkud netradičně vycházkou, na níž se propojí přírodní vědy s dějinami. V sobotu 7. dubna se totiž vydáme na první přírodovědnou vycházku „Za geologií a historií centrem Budějovic“. Účastníky provedou geolog Petr Rajlich a historik Václav Kabíček. Sraz je naplánován na 9:30 u Bludného kamene na Náměstí Přemysla Otakara II.

Zájemcům o vycházky je k dispozici také speciální webová stránka. Kromě pozvánek a informací o všech dosud proběhlých přírodovědných vycházkách obsahuje i rozsáhlou fotogalerii z proběhlých akcí. Najdete ji na http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody&php=vychazky.php. Již nyní jsou zde ke stažení i pozvánky na další přírodovědné vycházky.

 

Kontakty:

Romana Panská (Calla) – 384 971 930, romana.panska@calla.cz
Jiří Řehounek (Calla) – 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.
Finančně podpořeno Jihočeským krajem v rámci dotačního programu.

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz