Calla.cz / Úvod / Akce

Akce pro veřejnost

Mník
květen202025
Zelený úterek

Jak se mají naše ryby

20. 5. 2025 17:30–19:00
Květnová beseda z cyklu Zelené úterky se jmenuje "Jak se mají naše ryby?". O rybách a rybích společenstvech jižních Čech, jejich ohrožení a ochraně bude povídat ichtyolog Petr Blabolil z PřF JU a BC AV ČR. Beseda začíná jako obvykle v 17:30 v českobudějovickém kulturním klubu Horká vana.

Již proběhlé akce

obrazek Calla

Městské sady? Rozhodně ano!

15. 2. 2022
Zelený úterek
Únorový Zelený úterek se jmenoval "Městské sady? Rozhodně ano!". O významu městských sadů pro biodiverzitu, jejich zakládání a obnovování na území naší metropole přijel povídat Jiří Rom z Magistrátu hlavního města Prahy.
obrazek Calla

O Galapágách, parazitech a biodiverzitě

18. 1. 2022
Beseda
Cyklus Zelené úterky odstartoval v roce 2022 besedou "O Galapágách, parazitech a biodiverzitě". V českobudějovickém klubu Horká vana jsme přivítali parazitologa Jana Štefku z Biologického centra AV ČR. Mimo jiné se účastníci dozvěděli, jak ohrožuje lidská činnost galapážské endemity a mění biodiverzitu na kontinentech.
obrazek Calla

Za stromy a židovskou historií Českých Budějovic

18. 12. 2021
Přírodovědná vycházka
Letošní poslední přírodovědná vycházka (s trochou historie) se jmenovala "Za stromy a židovskou historií Českých Budějovic" a proběhla v sobotu 18. prosince. S historikem Václavem Kabíčkem a botanikem Petrem Kouteckým jsme se vydali na židovský hřbitov a další místa spojená s osudem Židů v našem městě a zjistili jsme, že botanika může být zajímavá i v zimě.
obrazek Calla

Komunitní energetika - domácí podmínky a dobrá zahraniční praxe

1. 12. 2021
Seminář
Krajské sdružení MAS Jihočeského kraje ve spolupráci s Callou - Sdružením pro záchranu prostředí připravilo cyklus čtyř seminářů pro zástupce MAS, starosty a další zainteresované zájemce zaměřené na problematiku komunitní energetiky. První z nich pod názvem "Komunitní energetika - domácí podmínky a dobrá zahraniční praxe" se uskutečnil ve středu 1. prosince 2021 v on-line formě. Více informací včetně prezentací. Videozáznam webináře.
obrazek Calla

Krása mikrosvěta

30. 11. 2021
Beseda
Mimo cyklus Zelených úterků pořádá Calla jednou ročně také fotobesedu pro veřejnost. Letos proběhla v úterý 30. listopadu a jmenovala se "Krása mikrosvěta". Naším hostem byl českobudějovický biolog a fotograf František Weyda, který nám ukázal, jak vypadá a jak se fotí mikrosvět.
obrazek Calla

Na krmítko ke Švábovu Hrádku

27. 11. 2021
Přírodovědná vycházka
Letošní předposlední přírodovědná vycházka nesla název "Na krmítko ke Švábovu Hrádku" a proběhla v sobotu 27. 11. Pro účastníky byla připravena ukázka odchytu, kroužkování a určování ptáků nedaleko speciálního krmítka pro vědecký výzkum. O ptácích a jejich životě povídal ornitolog Petr Veselý.
obrazek Calla

Energie pro obce – řešení pro budoucnost

25. 11.–26. 11. 2021
Exkurze
Krajské sdružení MAS Jihočeského kraje ve spolupráci s Callou připravilo na závěr listopadu dvoudenní odbornou exkurzi pro starosty a další zainteresované zájemce na prezentaci zajímavých projektů komunální energetiky ve Zlínském kraji. Navštívili jsme Roštín, Modrou, Brumov-Bylnici, Hostětín a Pitín. Program v příloze.
obrazek Calla

Aktivní naděje

16. 11. 2021
Zelený úterek
Beseda z cyklu Zelených úterků s Hanou Bernardovou, překladatelkou, tlumočnicí, průvodkyní poradními kruhy a místopředsedkyní správní rady Nadace Pro půdu dostala název "Aktivní naděje" podle knihy Joanny Macyové a Chrise Johnstona. Jak čelit zmatku dnešní doby a nezbláznit se? Jak se vyrovnávat se změnou klimatu, mizejícími přírodními zdroji, ekonomickými kolapsy a environmentálním žalem? V čem konkrétně aktivní naděje spočívá? Jak obnovit spojení se Zemí i sebou samými? Konalo se v úterý 16. 11. v Klubu Horká vana v Českých Budějovicích.
obrazek Calla

Rybníky nejsou jen pro kapry

15. 11. 2021
Beseda
Entomolog Vojtěch Kolář z Biologického centra AV ČR a Přírodovědecké fakulty JU byl naším hostem na poslední besedě z cyklu Borovanských pondělků "Rybníky nejsou jen pro kapry". Konala se 15. 11. 2021 v Borovanech v Podzámčí v prostorách komunitní školy. Jak to v takovém rybníku vlastně funguje? Jak by měl vypadat "dokonalý" rybník pro hmyz? Jak na změny zareagoval náš nejohroženější potápník? Umíme vůbec rybníky správně chránit? I na to se posluchači dozvěděli odpovědi.
| 1 | .. | 6 | | 8 | | 10 | .. | 46 |

Děkujeme za podporu činnosti Cally

Můžete si vybrat kterou aktivitu chcete podpořit

Chci podpořit