Sdružení Calla
  Dnes je 25. září 2022  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajkaSpolečná tisková zpráva sdružení Calla, Ekologického institutu Veronica a o.p.s. Chaloupky
ze dne 12. ledna 2010

Seminář Globální změna klimatu - fikce a fakta

Sdružení Calla, Ekologický institut Veronica a Chaloupky o.p.s. za podpory Kraje Vysočina pořádají v úterý 19. ledna od 10 do 16 hodin seminář "Globální změna klimatu - fikce a fakta". Akce proběhne v Kongresovém sále Krajského úřadu kraje Vysočina v Jihlavě. Pozváni na ni jsou krajští i jihlavští politici, starostové dalších měst a obcí, zástupci státní správy, učitelé či nevládní organizace. Zvána je i další zainteresovaná veřejnost.

Česká republika patří díky své uhelné energetice a vysoké energetické náročnosti mezi největší evropské emitenty skleníkových plynů. Máme tak nesporně značné závazky, ale též velké možnosti, jak své emise snižovat. Stejně jako ostatní státy musíme rovněž věnovat pozornost adaptaci na měnící se klima. Cílem semináře je představit posluchačům aktuální odborné informace nejen o příčinách, ale také o již změřených a očekávaných dopadech klimatické změny v České republice i ve světě. Odpolední blok bude věnován mezinárodním i českým nástrojům, které máme k omezení emisí a přizpůsobení se na nadcházející proměnu.

Úvodní slovo přednese Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast informatiky, životního prostředí a územního plánování. Lektory semináře budou Jan Hollan z Ekologického institutu Veronica (působí rovněž na Hvězdárně Mikuláše Koperníka v Brně), dále ředitel pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Brně Jaroslav Rožnovský, Zdeněk Faltýnek Fric z Entomologického ústavu Akademie věd ČR, Jan Doležal z organizace Glopolis, Jiří Jeřábek z Centra pro dopravu a energetiku a také Martin Mikeska z Hnutí DUHA.

Na akci není vybíráno vložné, seminář se koná díky finanční podpoře OaK Foundation administrovaného Nadací Partnerství.


Další informace mohou poskytnout:

Jozef Zetěk, Chaloupky o.p.s., e-mail: jozef.zetek(zavinac)chaloupky.cz, tel.: 731 440 921

Edvard Sequens, Calla , email: edvard.sequens(zavinac)calla.cz tel.: 602 282 399

Yvonna Gaillyová, Ekologický institut Veronica, e-mail: yvonna.gailly(zavinac)veronica.cz, tel.: 777 323 792

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz