Calla.cz / Úvod / Akce

Již proběhlé akce

obrazek Calla

Cesta na nejbezpečnější místo Země

24. 2. 2016
Beseda
Calla ve spolupráci se zastupiteli města Bystřice nad Pernštejnem za Otevřenou radnici a SNK-ED uspořádali 24. února promítnutí švýcarského filmu "Cesta na nejbezpečnější místo Země" v Kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem. Po filmu proběhla beseda s odborníkem na jadernou energetiku Daliborem Stráským, energetickým konzultantem Edvardem Sequensem a Vítem Novotným za místní zastupitele. Fotky z akce. Plakátek ke stažení.
obrazek Calla

Cesta na nejbezpečnější místo Země

19. 2. 2016
Beseda
Calla ve spolupráci se spolkem 2. Alternativa uspořádala 19. února promítnutí švýcarského filmu "Cesta na nejbezpečnější místo Země" v kině v Dolní Cerekvi. Po filmu proběhla beseda s odborníkem na jadernou energetiku Daliborem Stráským, energetickým konzultantem Edvardem Sequensem a Petrou Nováčkovou z místního spolku 2. Alternativa. Fotky z akce. Plakátek ke stažení.
obrazek Calla

Cesta na nejbezpečnější místo Země

4. 2. 2016
Beseda
Calla ve spolupráci se spolkem Zdravý domov Vysočina uspořádala promítnutí švýcarského filmu "Cesta na nejbezpečnější místo Země" o problému hledání úložiště s následnou besedou. Proběhlo ve čtvrtek 4. 2. v restauraci U kostela v Rudíkově. Po filmu proběhla beseda s odborníkem na jadernou energetiku Daliborem Stráským, energetickým konzultantem Edvardem Sequensem a Oldřichem Svobodou z místního spolku Zdravý domov Vysočina. Fotogalerie. Plakátek ke stažení.
obrazek Calla

Jaderný odpad na věky věků na jihu Čech?

21. 1. 2016
Beseda

21. 1. 2016 - Skončí vysoce radioaktivní odpady už navždy na jihu Čech, kde stát vytipoval hned tři možná místa? Co by to znamenalo? Co mají ekologické organizace ale i obce proti dnešnímu výběru? A co tedy dělat s jaderným odpadem? Tentokrát o palčivém problému jaderné energetiky na besedě v cyklu Zelených čtvrtků pod názvem "Jaderný odpad na věky věků na jihu Čech?" pohovořil Edvard Sequens z Cally.

obrazek Calla

Jak se mají žáby?

10. 12. 2015
Beseda
Na prosincovém Zeleném čtvrtku jsme přivítali zoologa Víta Zavadila. Na besedě "Jak se mají žáby?" jsme se dozvěděli, co ohrožuje obojživelníky v české přírodě a jak je můžeme chránit. V bohaté diskusi jsme se dotkli i problematiky přenášení žab přes silnice nebo záchranných transferů obojživelníků. Protože téma dosud není vyčerpáno, zvažujeme druhý díl.
obrazek Calla

Sídelní kaše po Budějovicku?

19. 11. 2015
Beseda
Calla a Hnutí DUHA ČB připravili besedu z cyklu Zelených čtvrtků pod názvem "Sídelní kaše po Budějovicku?". Stále přibývají developerské projekty, které roztahují osídlení do volné přírody v okolí Českých Budějovic. S architektem Miroslavem Vodákem jsme hledali odpovědi na otázky, co to znamená pro město i krajinu či jak fungují regulace. Pozvánka.
obrazek Calla

Ochrana pískoven: neživá příroda a legislativa

19. 11. 2015
Seminář
Ve čtvrtek 19. listopadu uspořádala Calla ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR a Přírodovědeckou fakultou JU seminář "Ochrana pískoven: neživá příroda a legislativa", kterého se zúčastnilo přes 70 zájemců. Šlo o čtvrtý a závěrečný díl série seminářů věnovaných ochraně a přírodě blízké obnově pískoven a dalších těžebních prostorů. Tématicky byl seminář zaměřený na ochranu neživé přírody a legislativní aspekty obnovy a ochrany těžebních prostorů. Na fotografie ze semináře se podívejte na Facebooku.
obrazek Calla

Ochrana pískoven: neživá příroda a legislativa

19. 11. 2015
Seminář
19.11. 2015 - Ve čtvrtek 19. listopadu uspořádala Calla ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR a Přírodovědeckou fakultou JU seminář "Ochrana pískoven: neživá příroda a legislativa", kterého se zúčastnilo přes 70 zájemců. Šlo o čtvrtý a závěrečný díl série seminářů věnovaných ochraně a přírodě blízké obnově pískoven a dalších těžebních prostorů. Tématicky byl seminář zaměřený na ochranu neživé přírody a legislativní aspekty obnovy a ochrany těžebních prostorů. Na fotografie ze semináře se podívejte na Facebooku.
obrazek Calla

Diagnóza: Uranové sny a noční můry

9. 11. 2015
Seminář
Seminář "Diagnóza: Uranové sny a noční můry" pořádaný 4. listopadu v pražské Barevné kavárně Centrem pro dopravu a energetiku a Callou přiblížil následky těžby uranu pro zdraví pracovníků dolů i místních obyvatel v Namibii i v České republice, zvláště pak v Libereckém kraji, kde za sanace krajiny po těžbě platí stát desítky miliard korun. Rozebral také problematické otázky plánů na novou těžbu uranu u nás. Odkazy na prezentace Bertschen Kohrs, předsedkyně EarthLife, Josefa Jadrného, náměstka libereckého hejtmana a odborných konzultantů Miroslava Šuty a Edvarda Sequense a fotografie ze semináře najdete zde.
| 1 | .. | | 22 | | 24 | 25 | .. | 46 |

Děkujeme za podporu činnosti Cally

Můžete si vybrat kterou aktivitu chcete podpořit

Chci podpořit