říjen132024
Již proběhlé semináře a konference
Komunitní energetika - domácí podmínky a dobrá zahraniční praxe
1. 12. 2021
Seminář
Krajské sdružení MAS Jihočeského kraje ve spolupráci s Callou - Sdružením pro záchranu prostředí připravilo cyklus čtyř seminářů pro zástupce MAS, starosty a další zainteresované zájemce zaměřené na problematiku komunitní energetiky. První z nich pod názvem "Komunitní energetika - domácí podmínky a dobrá zahraniční praxe" se uskutečnil ve středu 1. prosince 2021 v on-line formě. Více informací včetně prezentací. Videozáznam webináře.
Nuclear Energy Conference 2020 "Jaderná energetika v čase globální změny klimatu"
3. 11. 2020
Konference
Druhá část Nuclear Energy Conference 2020 "Jaderná energetika v čase globální změny klimatu" zaměřená na možnosti zásobování energií bez uhlí i bez jádra proběhla 3. listopadu. Prezentace a videozáznamy přednášek Bena Wealera, Martina Sedláka či Reinharda Uhriga jsme pro vás přidali na web nec2020.jadernaenergetika.eu.
mezinárodní Nuclear Energy Conference 2020 "Jaderná energetika v čase globální změny klimatu
6. 10. 2020
Konference
První část mezinárodní Nuclear Energy Conference 2020 "Jaderná energetika v čase globální změny klimatu" věnovaná problému jaderné energetiky a změny klimatu proběhla 6. října. Přednášející Georg Günsberg, profesor Benjamin K. Sovacool, David Reinberger a Oda Becker se zaměřili na reálné možnosti jaderné energetiky stát se nástrojem pro řešení klimatické krize z hlediska potenciálu, nákladů, bezpečnostních rizik, ale také skutečných přínosů z pohledu uhlíkové bilance. Projděte si jejich prezentace. Další informace najdete na webu nec2020.jadernaenergetika.eu.
Je jádro řešením klimatické krize?
10. 6. 2020
Seminář
10. 6. 2020 - Na webináři "Je jádro řešením klimatické krize?", který pořádala česká pobočka Greenpeace přednášel Edvard Sequens z Cally. Stavba nových jaderných reaktorů je v České republice chápána jako klíčový nástroj při snižování emisí skleníkových plynů. Může to zvládnout? Shlédnout můžete zde.
Zpráva o jaderném odpadu ve světě: zaměřeno na Evropu
4. 6. 2020
Seminář
Pražská kancelář Heinrich-Böll-Stiftung ve spolupráci s Callou uspořádali webinář "Zpráva o jaderném odpadu ve světě: zaměřeno na Evropu", na které k problematice nakládání s jadernými odpady v Evropě vystoupili Rebecca Harms, býv. europoslankyně Greens/EFA, Arne Jungjohann, energetický expert a hlavní editor Zprávy, senátorka Jitka Seitlová a Edvard Sequens z Cally. Záznam z webináře si můžete pustit zde.
Přírodě blízká péče o městské trávníky
19. 11. 2019
Seminář
Calla, Biologické centrum AV ČR a PřF JU uspořádaly v úterý 19. listopadu od 9:30 odborný seminář "Přírodě blízká péče o městské trávníky". Seminář představil některé aktuální trendy v péči o trávníky, zejména ve vztahu k ochraně biodiverzity. Lektoři mluvili o městských loukách a sadech, mozaikové seči, květnatých pásech, podpoře opylovačů nebo tzv. modrozelené infrastruktuře.
Přírodě blízká péče o městské trávníky
19. 10. 2019
Seminář
Calla, Biologické centrum AV ČR a PřF JU pořádají v úterý 19. listopadu od 9:30 odborný seminář "Přírodě blízká péče o městské trávníky". Seminář představí některé aktuální trendy v péči o trávníky, zejména ve vztahu k ochraně biodiverzity. Lektoři budou mluvit o městských loukách, mozaikové seči, květnatých pásech, podpoře opylovačů nebo tzv. modrozelené infrastruktuře. Další informace najdete v pozvánce, přihlášky lze posílat do 5. listopadu.
Přírodě blízká péče o městskou zeleň
28. 2. 2019
Seminář
Calla ve spolupráci s Pardubickým krajem uspořádala ve čtvrtek 28. února odborný seminář "Přírodě blízká péče o městskou zeleň". Seminář byl zaměřen na péči o městské trávníky, vytváření květnatých pásů, vodu ve městech, staré stromy, mrtvé dřevo a na ně vázanou biodiverzitu, městské ovocné sady aj. Zúčastnilo se jí asi 80 zájemců.
Přírodě blízká péče o městskou zeleň
18. 10. 2018
Seminář
Calla společně s Magistrátem hlavního města Prahy uspořádala seminář "Přírodě blízká péče o městskou zeleň", který proběhl ve čtvrtek 18. října v pražské Nové radnici. Seminář byl zaměřen na přírodě blízkou péči o městskou zeleň a ochranu biodiverzity ve městech, konkrétně na péči o městské trávníky, tvorbu květnatých pásů, staré stromy a mrtvé dřevo, vodu ve městech, městské ovocné sady aj. Prezentace lektorů z tohoto semináře jsou nyní ke stažení na webu Příroda ve městě.