Dnes je 2.12.2024  Hlavní stránka - Calla | Energetika | Ochrana přírody | Doprava | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE 

Vyhledávání


Facebook Profil Cally na Facebooku
Tato webová stránka byla vytvořena za finanční podpory SFŽP a MŽP.

button enviroskop.cz

Aktuality

Stromy, které odmítly odumřít [28. 6. 2017]
Ořezání na torzo je často řešením, které zachrání stromu život, protože ho učiní bezpečným. Také v Českých Budějovicích postupně přibývá stromů takto ošetřených. Protože jde však o poměrně drasticky vypadající ořez, osvěta je na místě. Před pár lety nechal magistrát ořezat i lípu a jírovec z dnešních fotek a instalovat k nim panel o významu odumírajících stromů v přírodě. Stromy však odumřít odmítly a krásně obrazily. Na fotky oněch stromů se můžete podívat na našem Facebooku: https://www.facebook.com/spolekcalla/posts/10154720602987066

Seminář "Stromy a hmyz" v Praze [10. 12. 2016]
Fórum ochrany přírody uspořádalo v Praze v pondělí 28. listopadu seminář Stromy a hmyz, jehož tématem byla ochrana hmyzu vázaného na staré stromy a mrtvé dřevo. Jako lektoři se semináře zúčastnili Lukáš Čížek (PřF JU & EntÚ AV ČR), Jiří Řehounek (Calla), Jiří Rom (MHMP), Stanislav Svoboda (MěÚ Lysá nad Labem) a Zdeněk Papoušek (ČIŽP).

Natura plus o ochraně brouků žijících ve starých stromech [10. 8. 2016]
Lukáš Čížek, Lukáš Drag a Jiří Řehounek na vlnách Českého rozhlasu o ohrožení a ochraně brouků, jejich sledování a kácení starých stromů. Poslechněte si první srpnový díl z pořadu Natura Plus:http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3681272

Úspěšný seminář o ochraně přírody ve městech [27. 5. 2016]
Calla uspořádala 26. května úspěšný seminář "Přírodě blízká péče o městskou zeleň", kterého se zúčastnilo téměř 90 odborníků z celé ČR. Podívejte se na fotografie na https://www.facebook.com/spolekcalla/posts/10153628640462066.

Enviroskop vás pozve na zajímavá místa - třeba i za ohroženými brouky [20. 5. 2016]
Jihočeská síť Krasec vytvořila portál Enviroskop, který zahrnuje zatím 400 cílů šetrné turistiky v jižních Čechách. Portál obsahuje také místa spjatá s ohroženými brouky vázanými na staré stromy, např. Bavorovickou alej. Na projektu se mapováním lokalit podílela i Calla. Podívejte se sami: http://enviroskop.cz/.

Zahajujeme nový projekt o ochraně urbánních a postindustriálních stanovišť [4. 4. 2016]
Calla zahajuje projekt "Nové přístupy k ochraně urbánních a postindustriálních stanovišť", který se mimo jiné zaměří na ochranu biodiverzity ve městech. Náš projekt by měl přispět k tomu, aby se i v českých parcích a zahradách dařilo motýlům, samotářským včelám, čolkům a dalším zajímavým a užitečným tvorům, jak je to již v řadě zemí běžné. Projekt podpořilo v grantovém řízení Ministerstvo životního prostředí. Více informací najdete v tiskové zprávě.

Přednáška "O broucích a stromech" v Holubově [1. 2. 2016]
Správa CHKO Blanský les a Obec Holubov si dovolují pozvat zájemce o přírodu na přednášku "O broucích a stromech". O broucích vázaných na staré stromy a významu mrtvého dřeva v přírodě bude povídat Jiří Řehounek z Cally. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 11. února od 18 hodin v Informačním centru Holubov.

Změna poradenských hodin v naší poradně [26. 9. 2015]
Počínaje 1. říjnem se v ekoporadně Cally mění čtvrteční poradenské hodiny pro veřejnost. Nově nás můžete navštívit každý čtvrtek od 13 do 15 hodin. Čtvrteční poradna je zaměřená hlavně na ochranu přírody a obnovu území narušených těžbou nwrostných surovin. Další informace o naší poradně najdete na http://www.calla.cz/index.php?path=poradna.

Mezi dřevem a zemí [10. 9. 2015]
Aktuální díl pořadu "Nedej se!" je věnován ochraně hmyzu vázaného na staré stromy a mrtvé dřevo a na jeho vzniku a natáčení se podílela také Calla. Pořad mimo jiné reaguje i na prohlášení "Nezneužívejme broukoviště proti broukům!". Video si již můžete přehrát na webu ČT - hledejte film s názvem "Mezi dřevem a zemí". Další informace k tématu najdete i na našem webu "Stromy a hmyz".

Přírodovědná vycházka "Za roháči a tesaříky do Bavorovické aleje" [6. 6. 2015]
Červnová pozdně odpolední přírodovědná vycházka nás v pátek 5. června zavedla do okolí Hluboké nad Vltavou. Jmenovala se "Za roháči a tesaříky a do Bavorovické aleje" a vedli ji entomologové Lukáš Čížek a Jiří Řehounek. Hlavním tématem vycházky byli tentokrát ohrožení brouci vázaní na staré stromy a mrtvé dřevo, pro které je Bavorovická alej velmi důležitou lokalitou, hlavně roháči a tesaříci obrovští. Více informací o přírodovědných vycházkách s Callou najdete na http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody&php=vychazky.php.

Zelený čtvrtek "Vymírání pod ochranou státu" [16. 1. 2015]
Na lednovém Zeleném čtvrtku s názvem "Vymírání pod ochranou státu" jsme si s entomologem Lukášem Čížkem povídali o tom, proč ani velké peníze v ochraně přírody nezabraňují vymírání dalších druhů, k čemu máme rezervace a proč vymírají zároveň druhy lesů i bezlesí. Dotkli jsme se i problematiky evropských fondů a jejich role v ochraně biologické romanitosti. Akci, která se konala tradičně v českobudějovické galerii Měsíc ve dne, navštívilo 42 účastníků.

Prohlášení "Nezneužívejme broukoviště proti broukům" [22. 10. 2014]
Entomologové zabývající se ochranou hmyzu sepsali výzvu "Nezneužívejme broukoviště proti broukům", v níž reagují na aktuální situaci v ČR. Vypočítávají v ní rizika a omezení broukovišť z hlediska ochrany ohrožených druhů hmyzu. Autoři se obracejí především na kolegy, kteří se na různých úrovních zabývají ochranou či kácením starých stromů. Výzva se stala také oficiálním stanoviskem výboru České společnosti entomologické.

Hmyzí hotely v pořadu Chcete mě? [13. 5. 2013]
Aktuální vydání pořadu Chcete mě? se věnuje v hlavní reportáži tzv. hmyzím hotelům. Jedná se o jednoduchý způsob, jak vytvořit pro volně žijící hmyz vhodný úkryt a místo rozmnožování. Na pořad, na jehož natáčení se podílela i Calla, se můžete podívat zde. Uvidíte v něm i jihočeské hmyzí hotely na Gymnáziu a SOŠE Kaplice, v ZOO Ohrada a také ten od Jana Papáčka, který je součástí vzorkovníku na zahradě Cally.

Ekoporadna Cally se zaměřuje i na ochranu starých stromů a ohrožených druhů hmyzu [8. 2. 2013]
Celkem 307 dotazů zodpověděla v loňském roce ekoporadna, kterou již devátým rokem v Českých Budějovicích provozuje Calla. Tématicky se poradna zaměřuje především na ochranu přírody (včetně ochrany starých stromů a ohroženého hmyzu), které se vloni týkalo 133 dotazů, a trvale udržitelnou energetiku se 112 dotazy. V loňském roce provozovala Calla poradnu bez dotací ve svojí režii. Více informací o naší loňské ekoporadenské činnosti naleznete v tiskové zprávě.

Ekolist: Dvakrát měř a jednou řež [12. 12. 2012]
Na Ekolistu si nyní můžete přečíst článek Jiřího Řehounka "Dvakrát měř a jednou řež aneb Stručný návod, jak (ne)kácet biologicky cenné stromy". Věnuje se především ochraně ohroženého hmyzu vázaného na staré stromy.

Chcete mě? o broukovištích [29. 5. 2012]
Televizní pořad Chcete mě? se v květnu věnoval broukovištím. Chcete-li se na něj podívat, najdete ho na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/212563221300018

O stromech, broucích a broukovištích ve Veselí nad Lužnicí [9. 4. 2012]
SOŠ ekologická a potravinářská zve všechny zájemce o přírodu 17. dubna na přednášku Jiřího Řehounka "O stromech, broucích a broukovištích". Dozvědí se o významu starých stromů a mrtvého dřeva v krajině, "měkkých" alternativách ke kácení stromů nebo ochraně brouků, kteří v nich žijí. Akce so koná od 19 hodin v aule školy ve Veselí nad Lužnicí.

Kdo žije v dutině? [9. 4. 2012]
Nevíte si rady s určením ohrožených obyvatel stromových dutin? Nikdy to nebylo tak snadné. Přehlednou pomůcku pro rozpoznání přítomnosti páchníka hnědého a příbuzných druhů naleznete na http://www.nature.cz/publik_syst2/files08/Osmoderma_larvy_letak.pdf .

Broukoviště přibývají [21. 2. 2012]
Podívejte se, kde vznikla nebo se chystají nová broukoviště: http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/jicin-hmyzi-hotel20120220.html http://www.rozhlas.cz/priroda/zoo_botanickezahrady/_zprava/965436

Saproxyličtí brouci v časopise Zahradnictví [6. 2. 2012]
Únorové číslo časopisu Zahradnictví se v článku Jakuba Horáka a Jiřího Řehounka "Architektura biodiverzity" věnuje ochraně saproxylických brouků. Především si všímá možností jejich ochrany v zahradách a městské zeleni, včetně vytváření broukovišť. Tématem se zabývá také úvodník časopisu. Článek si můžete stáhnout i na tomto webu v rubrice Ke stažení - popularizační články.

Faunistické mapování několika saproxylofágních brouků v ČR a SR [18. 1. 2012]
Občanské sdružení Elater žádá o pomoc při faunistickém mapování několika saproxylofágních druhů brouků, vázaných na zachovalé listanté lesy. Podrobnější iínformace získají zájemci na http://www.elateridae.com/page.php?idcl=173 .

O seminář "Stromy a hmyz" byl velký zájem [10. 11. 2011]

Ve čtvrtek 10. listopadu se v Českých Budějovicích sešlo více než 70 zájemců o ochranu hmyzu vázaného na staré stromy. Seminář "Stromy a hmyz" uspořádala Calla už podruhé, protože v prvním termínu zájem účastníků výrazně přesáhl kapacitu místnosti, kde se seminář konal. Účastníci semináře se dozvěděli, jak poznat biologicky cenné stromy nebo přítomnost ohrožených druhů v nich, jaké jsou "měkké" alternativy ke kácení stromů nebo jak ošetřovat stromy s ohledem na jejich hmyzí obyvatele. Akce se konala ve spolupráci se sítí Krasec a Krajským úřadem Jihočeského kraje.


V Jihočeské ratolesti uspěly projekty na ochranu stromů [5. 11. 2011]
V soutěži "Jihočeská ratolest" o nejlepší jihočeské projekty na ochranu životního prostředí se dařilo projektům, které se zaměřily na ochranu stromů. V kategorii neziskových organizací zvítězil projekt "Krajina Mikuláše Rutharda, 2. etapa", v jehož rámci sdružení Vespolek dosazovalo sazenice vysokokmenných starých odrůd ovocných dřevin podél historických polních cest v krajině Chlumecka. Druhé místo ve stejné kategorii patří Calle za projekt "Stromy a hmyz", jehož součástí je i tento stejnojmenný web. Soutěž vyhlásila síť Krasec, která sdružuje jihočeské neziskovky zaměřující se na ekovýchovu a ekoporadenství.

Podpořte aktivity Cally v ochraně hmyzu vázaného na staré stromy [3. 10. 2011]
Ochrana starých stromů a na ně vázaných ohrožených druhů hmyzu je jednou z hlavních aktivit Cally v ochraně přírody. Účastníme se řízení o kácení, kde hájíme stromy a v nich žijící ohrožené brouky a hledáme kompromisní řešení, která neohrožují bezpečnost lidí. Zabýváme se i praktickou ochranou těchto druhů, osvětovou a informační činností nebo vzděláváním odborníků v péči o zeleň. Nově nabízíme zájemcům možnost podpořit přímo tuto oblast naší činnosti příspěvkem na účet č. 3202800544/0600. Variabilní symbol pro ochranu stromů a na ně vázaného hmyzu je 666.

Změna poradenských hodin v kanceláři Cally [30. 9. 2011]
Od října 2011 dochází k drobné změně ve čtvrtečních poradenských hodinách v kanceláři Cally, které jsou orientovány na ochranu přírody včetně problematiky starých stromů a na ně vázaného hmyzu. Nově bude poradce veřejnosti k dispozici od 12:30 do 16:30 hodin. Podrobné informace o ekoporadenské činnosti Cally včetně internetového formuláře pro dotazy naleznete www.calla.cz/poradna.

Seminář "Stromy a hmyz" podruhé [29. 9. 2011]
Ve čtvrtek 10. 11. pořádá Calla v Českých Budějovicích seminář "Stromy a hmyz", jehož hlavním tématem bude ochrana brouků vázaných na staré stromy a mrtvé dřevo. Jedná se o reprízu stejnojmenného jarního semináře, jehož kapacita zdaleka nestačila pro všechny zájemce. Na semináři vystoupí nejen odborníci z oborů entomologie, dendrologie a arboristiky, ale i zástupci různých subjektů, které se zabývají ochranou přírody. Více informací v pozvánce: pozvanka_stromyahmyz.pdf.

Calla je úspěšná ve správních řízeních o kácení stromů [15. 9. 2011]
Od loňského léta se Calla zúčastnila celkem 79 správních řízení o kácení stromů rostoucích mimo les. Naše úspěšnost v nich činila kolem 60 %. Právě v tolika případech byly naše připomínky úplně nebo částečně přijaty do rozhodnutí. Často se jednalo o potencionálně vhodné biotopy pro brouky starých stromů a mrtvého dřeva, v některých případech však už byly stromy prokazatelně osídleny chráněnými či ohroženými druhy. Tak se podařilo zachovat i biotopy několika chráněných a ohrožených druhů, např. páchníka hnědého. Více informací naleznete v tiskové zprávě: tz-stromy-brouci.doc. O činnosti Cally v ochraně stromů si můžete přečíst také v Českobudějovickém deníku (http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/pro-brouky-zachranili-desitky-dubu-i-parezu.html).

Brouci na konferenci o veřejné zeleni [15. 9. 2011]
V rámci projektu "Přírodní zahrady bez hranic" se 8. - 9. září v Českých Budějovicích a rakouském Tullnu uskutečnila konference "Přírodní prvky ve veřejné zeleni". Na první přednáškový den byl pozván také zástupce Cally s příspěvkem "Hmyz ve městech a veřejné zeleni", který se týkal především ochrany ohrožených druhů v městském prostředí a vyvolal živou diskusi. Následovala také vycházka po veřejné zeleni v okolí městského centra.    konferencweb.jpg konferencweb2.jpg

Ekolist o broukovištích [22. 7. 2011]
Internetový deník Ekolist.cz se v rubrice Zelená domácnost věnuje broukovištím. Článek "Broukoviště - hmyzí domov na vaší zahradě" si můžete přečíst na http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/broukoviste-hmyzi-domov-na-vasi-zahrade .

Přírodě blízký ořez biologicky cenných dubů na torza [30. 6. 2011]
vyrez.jpgV rámci správního řízení o kácení v Přírodní rezervaci Vrbenské rybníky prosadila Calla přírodě blízký ořez biologicky cenných dubů na torza a převzala i záruky za provedení zásahu. Samotného ořezání dubů se ujal arborista Bohdan Chadt. Část dřeva ze zásahu skončí v broukovišti na zahradě ekocentra Cassiopeia. Jak takový přírodě blízký ořez stromů vypadá, se můžete podívat ve fotogalerii, kde uvidíte i fotografie dubů po ořezání. Stromy lze samozřejmě shlédnout i přímo na Vrbenských rybnících.

Calla vydává skládačku "Vytvořte si zahradní broukoviště" [21. 6. 2011]
 Barevnou skládačku o vytváření, výhodách a nevýhodách broukovišť si můžete od nynějška objednat nebo vyzvednout zdarma v kanceláři Cally. Calla se propagaci broukovišť věnuje dlouhodobě, v letošním roce dokonce vznik jednoho z nich iniciovala. Rozhlasový rozhovor s Jiřím Řehounkem na téma broukoviště si můžete poslechnout také na vlnách Českého rozhlasu. Více informací v tiskové zprávě zde.

První českobudějovické broukoviště vztyčeno! [18. 5. 2011]
img_8758.JPG Ve středu 18. května bylo v přírodní zahradě Centra globální a ekologické výchovy Cassiopeia vytvořeno první broukoviště v Českých Budějovicích. Akce s názvem "Zasaď si svůj špalek!" se zúčastnilo jedenáct dospělých, tři děti a jeden pes. Broukovišti dominuje mohutný dutý kmen lípy, jehož ukozvení dalo účastníkům akce zabrat nejvíce. Více v tiskové zprávě zde.

Zasaď si svůj špalek! [30. 4. 2011]
Calla společně s Centrem globální a ekologické výchovy Cassiopeia pořádá 18. května od 15:30 hodin akci "Zasaď si svůj špalek!", jinak též zakopávání prvního českobudějovického broukoviště. Zakopávat špalky budeme na přírodní zahradě Cassiopeiy v Jizerské ulici 4 (areál MŠ Jizerská). Bližší informace a pozvánku získáte na e-mailu organizátora akce Jiřího Řehounka RehounekJ@seznam.cz.

Calla: Prvních dvacet [9. 4. 2011]
O historii Cally se můžete dozvědět z chystané výstavy, jež mapuje, někdy i humornou formou, činnost, důležité mezníky a lidi, kteří sdružením "prošli", od doby založení až po současnost. Jak se výstava zdařila, posuďte sami po jejím zhlédnutí až do 29. dubna 2011 ve 2. patře Jihočeské vědecké knihovny, Lidická 1, České Budějovice v otvíracích hodinách pondělí až pátek od 8:30 do 18:00 a v sobotu od 9:00 do 12:00. Pozvánka ke stažení zde. Na výstavě jsou formou roll-up panelu prezentovány také nejlepší fotografie ze soutěže "Torza jsou krásná!".

Webová galerie nejlepších snímků z fotosoutěže "Torza jsou krásná!" [29. 3. 2011]
Nejlepší fotografie ze soutěže "Torza jsou krásná" si nyní můžete prohlédnout ve webové galerii. Najdete v ní vítězné snímky a také fotografie, které kdokoli z porotců umístil mezi nejlepších deset dle svého výběru. Fotosoutěž vyhlásila Calla vloni na podzim. Jejím cílem bylo poukázat na krásu i biologický význam starých stromů a mrtvého dřeva v krajině.

O seminář "Stromy a hmyz" byl zájem [21. 3. 2011]
Celkem 71 podpisů obsahuje prezenční listina ze semináře "Stromy a hmyz", který Calla pořádala 17. března. Mnoho dalších zájemců jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout. I během semináře se ukázalo, že jeho téma je v současné ochraně přírody důležité a nepříliš probírané. Diskuse se strhla např. o aktivním managementu ve prospěch ohrožených druhů hmyzu nebo úloze České inspekce životního prostředí.

Ve čtvrtek o stromech a hmyzu [16. 3. 2011]
Ve čtvrtek 17. března pořádá Calla ve spolupráci se sítí Krasec a Krajským úřadem Jihočeského kraje odborný seminář Stromy a hmyz, který se zaměří na ochranu ohrožených druhů hmyzu vázaných na staré stromy a mrtvé dřevo. Pro velký zájem jsme museli v posledních dnech mnoho účastníků odmítnout z důvodu zaplněné kapacity místnosti. Pozvánka na seminář je ke stažení zde: pozvanka-stromy-a-hmyz-mail.pdf . Večer v 18 hodin navíc proběhne další Zelený čtvrtek s názvem "Zelené peklo". Entomolog Lukáš Čížek na něm bude mluvit o hospodaření v českých lesích ve vztahu k ochraně přírody. Pozvánku si můžete stáhnout zde: zc_zelene-peklo.doc .

Fotosoutěž „Torza jsou krásná!“ už zná své vítěze [22. 2. 2011]

Porota fotosoutěže „Torza jsou krásná“, kterou Calla na podzim vyhlásila, vybrala vítězné snímky. Ve velké konkurenci 105 amatérských fotografů zvítězil Jan Miklín s fotografií „Zima na Černých loukách“. Druhé místo obsadila Eva Stanovská se snímkem „Trojice“. O třetí místo se podělili Jan Husák („Bojovník“) a Stanislav Voksa („Na Kampě“). Vítězkou studentské kategorie se stala Michaela Pokorná s fotografií „Samota“. Porota udělila také několik čestných uznání. Jmenované snímky si můžete prohlédnout pod tímto příspěvkem. V současné době připravujeme webovou galerii, kde budou k shlédnutí nejlepší snímky. Vítězům gratulujeme a posíláme ceny!                                                                                                                                        22-jan-miklin.jpg 206-eva-stanovska.jpg 133-jan-husak.jpg 250-stanislav-voksa.jpg 65-michaela-pokorna.jpg


Pozvání na seminář "Stromy a hmyz" [5. 2. 2011]
Sdružení Calla pořádá ve čtvrtek 17. března 2011 odborný seminář "Stromy a hmyz". Akce je určena především pracovníkům státní správy a nevládních organizací, kteří se zabývají péčí o veřejnou zeleň, řízeními o kácení stromů nebo managementem lokalit s výskytem ohrožených druhů hmyzu váazaných na staré stromy. Předběžné přihlášky lze již teď zasílat na e-mail RehounekJ@seznam.cz .

Web "Stromy a hmyz" je oficiálně spuštěn! [29. 1. 2011]
Dnešním dnem spouštíme oficiálně webovou stránku, kterou si právě prohlížíte. Naleznete na ní (jak doufáme) přehledné informace o hmyzu vázaném na staré stromy a mrtvé dřevo. Ambicí autorů rozhodně nebylo vytvořit "telefonní seznam" druhů. Chtěli bychom na jednom místě shromáždit informace o jedné z nejohroženějších skupin organismů u nás. Na stránkách se stále pracuje, takže s námi ještě mějte strpení. V rubrice druhy dosud najdete komplexní informace pouze k těm, které jsou zařazeny mezi zvláště chráněné druhy, zatímco informace o vybraných druzích červeného seznamu budou teprve přibývat. V jiných rubrikách chybí několik textů. I přesto vám přejeme příjemné brouzdání novým webem.

Ekoporadna Cally pomůže i s ochranou hmyzu vázaného na staré stromy [20. 1. 2011]
Rok 2010 potvrdil, že Calla provozuje jednu z nejvyhledávanějších ekoporaden v Jihočeském kraji. Poradna zodpověděla více než 600 dotazů, z nichž mnohé se týkaly kácení stromů nebo ochrany na ně vázaného hmyzu. Zájemci o radu se na nás mohou obracet i nadále. Bližší informace naleznete na www.calla.cz/poradna a v tiskové zprávě poradnacalla.doc.

Fotosoutěž "Torza jsou krásná" jde do finále [16. 1. 2011]
Celkem 276 fotografií přihlásilo 105 amatérských fotografů do fotosoutěže "Torza jsou krásná", kterou Calla na podzim vyhlásila. Cílem soutěže je propagovat biologický význam i krásu starých stromů, stromových torz i mrtvého dřeva v krajině. Během ledna posoudí všechny došlé snímky porota, která vybere vítěze. Výběr nejlepších fotografií pak bude od února k vidění na tomto webu nebo na výstavě v Českých Budějovicích.

Torza jsou krásná! [14. 11. 2010]
Calla letos na podzim vyhlásila soutěž pro fotoamatéry pod názvem "Torza jsou krásná!", která má uzávěrku 31. prosince. Přihlášené fotografie by měly estetickým způsobem zobrazovat staré stromy nebo jejich části, stromové dutiny, mrtvé dřevo, stromová torza, pařezy, způsoby jejich ochrany, případně organismy vázané na staré amrtvé dřevo v jejich přirozeném prostředí. Více informací o soutěži včetně webového rozhraní pro nahrávání fotografií naleznou zájemci na www.calla.cz/fotosoutez .

Na semináři se mluvilo o (ne)kácení stromů [14. 11. 2010]
Ve čtvrtek 11. listopadu uspořádala Calla ve spolupráci se sítí Krasec seminář "Kácení stromů - teorie a praxe". Šestatřicet účastníků, převážně z řad krajských a obecních úředníků, debatovalo o kácení a ochraně stromů ve městech i ve volné krajině. Ochrany hmyzu vázaného na staré stromy se týkal závěrečný příspěvek Lukáše Čížka a Jiřího Řehounka.

Calla rozjíždí nový projekt na ochranu biodiverzity [31. 7. 2010]
Od července začína Calla realizovat nový projekt na ochranu biodiverzity, který podpořil Státní fond životního prostředí. Bude se věnovat dvěma zvoleným prioritním tématům - ekologické obnově těžebních prostorů a ochraně starých stromů a na ně vázaného hmyzu. Projekt je mimo jiné příspěvkem Cally k letošnímu Roku biodiverzity. Více informací v tiskové zprávě: tz-projekt-sfzp.doc.

 

 © 2006 - 2024 Calla  Calla Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice  tel./fax: 384 971 939 calla(at)calla.cz
TOPlist